Read about The Theory of Interest first, if you've come here because of women. Otherwise, check the table of contents. Despite model scenarios, you can lose some illusions here.

Pokud jste tu kvůli ženám, přečtěte si, o čem Teorie zájmu vlastně je. Jinak zkuste rovnou obsah. Ač uvedené jsou modelové situace, nedivte se, když tu přijdete o iluze.

Narcisté  

Posted by SomeoneCZ in

Důležité je, že je co nejobjektivněji posouzena realita (odhadnuta pravděpodobnost úspěchu) a využity veškeré dostupné zkušenosti s podobným typem situací. Jak psal Someone už mnohokrát: Postup je účinný, pokud vykazuje dlouhodobě alespoň 51% pravděpodobnost úspěchu. Já, které tohle dokáže, je silné. Narcisté ale mají Já velmi slaboučké, což je paradox, protože většinou působí velmi sebejistě. V jejich fantaziích je pravděpodobnost úspěchu vždy minimálně 90%! Není to však Já, které vystavují na odiv, nýbrž iluze Ideálního Já. Pravé Já je bičováno k stále většímu výkonu, a když se ukáže, že nesmyslné požadavky nezvládá a celá iluze se rozplývá jak pára nad hrncem, je krutě trestáno a zadupáváno.

Když se narcistovi rozplývá jeho sen, když realita odmítá jím hýčkané iluze, cítí se je oběť kruté, nespravedlivé křivdy a jedná podle toho. Ale své iluze si bude hýčkat dál. Že vás s takovým člověkem, jakkoliv okouzlující se může zdát, nebude čekat nic pěkného, to je jasné. A možná už jen proto by stál za přečtení Eivindův nový článek.

This entry was posted on Saturday, February 14, 2009 at 12:10 PM and is filed under . You can follow any responses to this entry through the comments feed .

0 komentářů

Post a Comment